Gitar

1 Gün

Birebir Eğitim /
TL

Sorunuz

Gitar

Eğitmen

Bülent Balan

Kurs Kategorisi

Gitar Kursu

Kurs Katılımcıları

Still no participant

Kurs İncelemeler

Still no reviews

Gitar Kursu Hakkında

Gitar çok sesli müziğe uygunluğu, 15. yy’dan bu yana gelişen yapısı, kolay erişilebilirliği ile süreçler boyunca popüler bir enstrumandır.Gitar eğitim ve öğretim alanında sıkça tercih edilen bir müzik aleti olmuştur.

Gitar öğretiminin uygulandığı eğitim ve öğretim ortamlarında farklı eğitim düzeyleri gözlemlenmesi olağandır. Ancak temel gitar eğitimi, her müzik kurumunda aynı titizlilik ve bilinçle ele alınması gereken bir olgudur. AkademiX'de Gitar öğrenimi ile birlikte, bireyler teorik bilgilerin yanı sıra çalım teknikleri ve eşlik yapabilme yetisini de kazanırlar. Bireyler  bilinçli ve düzenli uygulanan müfredatımızla, kendilerini koordine edebilme,  yönlendirebilme, parçaları yorumlayabilme becerilerini,  mükemmel sonuçlara ulaşabilirler.

Gitar öğrenen bireylerin çalışma disiplininin farkına varması, yeni ve farklı eserlere meraklı olması, bireyin eğitiminde önemli aşamalardan biridir. Bireyin yeteneğinin yanı sıra gitar eğitmeninin de gerek mesleki, gerekse öğrencisi ile iletişiminin uyumlu olması öğrenme şevkîni artıracaktır. Zira enstrüman öğrenmekte en iyi rol model eğitmen olacaktır.  Her alanda olduğu gibi gitar öğretmeni de verdiği derslerde, vereceği konu hakkında planlamayı iyi yapmalıdır.

Branşlarında usta ve alanlarında uzman olan eğiticilerleBireye özgü esnek ders saatleriyleHer yaşa özel eğitim müfredatlarıylaKlasik Gitar, Elektro Gitar ve Bas Gitar branşlarıyla Bursa'da Gitar Dersleri veren müzik kursu olma özelliğini taşıyan AkademiX Güzel Sanatlar Merkezi sizlere gitar sanatının kapılarını açıyor.

Sık Sorulan Sorular

Hayır. Kurslarımıza isteyen herkes katılabilir. Biz aynı zamanda bir hobi geliştirme merkeziyiz. Herkes virtüözlük seviyesinde müzik yapmak zorunda değildir. Müzik bir meslek olmaktan öte, aynı zamanda mutlu olmak için de yapılabilir.

Enstrüman çalmanın yaşı yoktur. İdeal olan çocuk sayılacak yaşlar ise de, fiziksel gelişime bağlı olarak yapılacak enstrüman seçimi ile birlikte her yaşta müziğe başlayabilirsiniz.

Bir ders elli dakikadır. Aylık 4-8-12 saatlik programlara katılabilirsiniz.

Müzik matematiktir. Hiç kimse %100 yeteneğe sahip değildir. Müzikte yetenek %3-4 belirleyicidir. Önemli olan egzersiz sürelerinin uzunluğudur. Yani %3 yetenekli biri günde bir buçuk saat egzersiz yapıyor, aynı yaşta %4 yetenekli biri günde yarım saat egzersiz yapıyorsa, % 3 yeteneğe sahip olanın gelişimi daha iyi olacaktır.

AkademiX GÜZEL SANATLAR özel bir hobi gelişim merkezidir. Müziğe başlamaya karar verdiğiniz an kayıt açtırabilir, size uygun gün ve saatleri tercih edebilirsiniz.

Kayıt anında ilk aylık ücretinizi ödeyip, aylık periyotlar halinde ödemelerine devam edersiniz.

Müzik, “öğrendim, bitti” diyebileceğiniz bir alan değildir. Derslerde anladığınızı, evde yapacağınız egzersizler eşliğinde pekiştirerek öğrenebilirsiniz. Ancak günlük egzersizlerinizi düzenli olarak yaptığınızda birkaç ayda gelişiminize şaşıracaksınız. Müziğe devam ettiğiniz sürece, her gün yeteneğinizin üzerine yenisini ekleyeceksiniz.

Kentimizde bir çok enstrüman mağazasının yanı sıra, internet müzik mağazaları da zengin çeşide sahiptir. Enstrümanınızı güvenebileceğiniz her yerden alabilirsiniz. Kardeş kuruluşumuz Mİx Müzİk mağazalarından AkademİX,  öğrencilerine yönelik özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Telli, tuşlu, yaylı, nefesli, vurmalı sazlar ve Anadolu sazlarıyla ilgili satış ve uzman görüşü için Mix Müzik Nilüfer Şubesi 0224 453 50 70, Mix Müzik Osmangazi Şubesi 0224 225 55 52  numaralarını arayabilir, www.mixmuzik.com dan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Program dahilinde etüt ve daha fazlası için her türlü ihtiyacınız karşılanmaktadır.

Gelemediğinizde ders işlenmiş sayılır. Ancak, dersten bir gün öncesi haber vermeniz, eğitmenin programı uygun olması halinde telafi dersi alabilirsiniz.

Mİx Müzİk & AkademİX, mesai saatleri haftanın her günü 10:00 – 20:00 arasıdır. Bu saatler arasında uygun olduğunuz gün ve saatleri seçme şansına sahipsiniz.

Sadece bağlama ve gitarda isteğe bağlı grup dersi seçeneği mevcuttur. Prensip olarak bütün yaygın sazlarda bire bir ders almanın daha verimli olacağı bilinen bir gerçektir.

Aldığınız müzik eğitimin içeriğini ve süresini kapsayan uluslararası geçerlilikte sertifika vermekteyiz.

Mİx Müzİk & AkademİX, hizmet kalitesini gözetmesi ve alanında en iddialı eğitmenlerle çalışıyor olmasına rağmen fiyatlarını olabildiğince ortalamanın altında belirlemektedir. Ancak grup eğitimlerinde indirim söz konusudur.

Uyguladığımız fiyat politikasının cazip olması gereği kardeş vb. indirim yapmamaktayız.

Evet enstrüman almanız gereklidir. Enstrüman sahibi olmanız evde egzersiz yapabilmeniz anlamına gelmektedir. Unutmayın, derste anlar, evde egzersizle pekiştirerek öğrenebilirsiniz

Müzik eğitiminde öğretmen-öğrenci uyumu çok önemlidir. Enerjinize uygun bir öğretmen seçebilir, bir uyum sorununda dilediğiniz zaman öğretmen değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

Ücret : Free

Düzey : Başlangıç Orta Düzey Uzman

Konum : AkademiX Nilüfer AkademiX Osmangazi

Ücret : Bilgi Alınız

Sizi arayalım